Засновник: НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області                      Вівторок, 13.11.2018, 08:46                                       
                                                                                                                                 Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
"Профтехосвіта Хмельниччини"
Головна Мій профільВихід
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
QR код сайту
Головна » 2018 » Листопад » 5 » Вебінар викладачів хімії та біології закладів професійної (професійно-технічної) освіти
14:54
Вебінар викладачів хімії та біології закладів професійної (професійно-технічної) освіти

     Створення умов для розвитку SТЕМ-освіти є пріоритетним напрямом модернізації освітньої галузі. Це завдання у загальній середній освіті найбільш ефективно може бути реалізоване навчальними предметами освітньої галузі «Природознавство», оскільки метою цієї галузі є формування в учнів природничо-наукової компетентності як базової та відповідних предметних компетентностей як обов’язкової складової загальної культури особистості і розвитку її творчого потенціалу.

   З 2018/2019 навчального року у закладах професійної (професійно-технічної) освіти запроваджено  інтегрований курс  «Природничі науки» за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом Ільченко В.Р.

    Програма побудована за модульним підходом і реалізує усі компоненти освітньої галузі «Природознавство» у відповідних модулях – загальноприродничому, фізико-астрономічному, хімічному, біолого-екологічному, географічному.

    З метою розвитку професійної компетентності викладачів хімічного, біолого-екологічного модулів інтегрованого курсу «Природничі науки» 30 жовтня 2018 року був проведений вебінар на тему «Реалізація компетентнісно орієнтованого змісту навчання хімії та біології» .

      У заході взяли участь  25 педагогів із  21 ЗПО області.

  Відкрила вебінар Тетяна Миколаївна Сидоренко, завідувач лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК, яка окреслила зміни, що відбуваються у сучасній освіті, висвітлила вимоги щодо реалізації  компетентнісного підходу при викладанні курсу «Природничі науки» відповідно до оновлених програм для старшої школи.

   Курс «Природничі науки» передбачає формування загальнонавчальних умінь і навичок, ключових компетентностей.

   Предметом виступу викладачів ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» Алли Миколаївни Недокус, Олесі Миколаївни Чорненької, Олени Георгіївни Жмурко стали проблеми компетентнісно орієнтованого змісту навчання хімічного та  біолого-екологічного модулів курсу. Педагогами було зосереджено увагу на інструктивно-методичних  рекомендаціях,  методичному забезпеченні курсу, зразках структурно-логічних схем, освітніх сайтах тощо.

   У зв’язку із переважно експериментальним характером курсу в хімічному модулі передбачено виконання практичних робіт, лабораторних і демонстраційних дослідів. Олена Іванівна Козирська, викладач ВПУ №25 м.Хмельницького,  презентувала свій досвід роботи саме з проблеми організації дослідно-експериментальної роботи з учнями у межах вивчення курсу. Нею була представлена авторська методична розробка.

     Значне місце у курсі «Природничі науки» відводиться розгляду глобальних проблем, що постали сьогодні перед людством, перш за все, екологічних. Свій досвід роботи з проблеми формування екологічної компетентності учнів представила Наталія Володимирівна Варцаба, викладач ВПУ №25 м.Хмельницького, яка запропонувала учасникам методичного заходу  переглянули позакласний захід з цієї проблеми.

   Усі матеріали вебінару розміщені за посиланням http://profosvitakm.at.ua/index/2018/0-185

 

 

Переглядів: 14 | Додав: nmc_pto | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
. . . . . . . . . . . .
Новини МОН України

Хмельницький 
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz