Засновник: НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області                      Четвер, 22.04.2021, 05:22                                       
                                                                                                                                 Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
"Профтехосвіта Хмельниччини"
Головна Мій профільВихід
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
QR код сайту
Головна » 2021 » Березень » 22 » ПРОФТЕХ STEM- CAMP
17:48
ПРОФТЕХ STEM- CAMP

   Із стрімкою зміною технологій та цифровізацією всіх сфер діяльності змінюються вимоги  до  ключових навичок та компетентностей кваліфікованих робітників  у високотехнологічних галузях економіки. Разом з цим змінюються підходи до організації освітньої діяльності у ЗПО та змісту ключових, загальнопрофесійних та професійних компетентностей,  що набуваються  учнями під час опанування професійних кваліфікацій та здобуття загальної середньої освіти. 

Саме упровадження  в освітній процес ЗПО STEM технологій зумовило проведення 18 березня 2021р. методистами лабораторій загальноосвітньої та професійної підготовки вебінару в рамках засідання обласної фахової секції викладачів предметів «Інформатика», «Інформаційні технології» ЗПО «Впровадження елементів STEM освіти  як основа  реалізації компетентнісного підходу при викладанні інформатики, інформаційних технологій». У заході, який відбувся у формі STEM-camp, взяли участь педагоги із 20 ЗПО.

STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) - наука, технології, інженерія, математика. Цим терміном традиційно окреслюють підхід до освітнього процесу, відповідно до якого основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ, що дає змогу легко охопити і здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів.

Із перспективами та реаліями упровадження STEM у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників ознайомила Інна Кирилюк, завідувачка лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл. Наталія Марусич, методистка лабораторії ПК ДЕР НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл. підняла питання реалізації ключових компетентностей  шляхом впровадження елементів STEM при викладанні інформатики, інформаційних  технологій.

Неабияку цікавість викликав у присутніх на заході педагогів практичний досвід упровадження STEM освіти в освітній процес Хмельницького професійного ліцею електроніки, з яким ознайомила голова обласної фахової секції, викладачка інформатики, інформаційних технологій Діана Гуцалюк. Педагогиня презентувала можливості використання додатку MozaBook для організації освітньої діяльності учнів. MozaBook урізноманітнює освітній процес за рахунок ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей для розвитку навичок, дає можливості для проведення дослідів та допомагає в більш легкому засвоєнні навчального матеріалу.

Неординарно та творчо пройшов інженерний тиждень у ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей» під керівництвом Віти Травінської. Викладачка у доповіді STEM’иmo онлайн і офлайн ознайомила з формами та методами упровадження STEM технологій  у підготовці кваліфікованих робітників.

Досвід застосування НТМL5 у STEM – технології навчання презентував Михайло Дзюбій,  викладач Вищого професійного училища №36 с. Балин.

Не залишив байдужих практичний досвід  застосування STEM  технологій як засобу поглиблення міжпредметних зв'язків, що презентувала викладачка ДЗП(ПТ)О «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей» Любов  Шнира. Вона поділилась досвідом використання інтерактивних симуляцій Phet, середовища динамічної матерматики GeoGebra, редактора Dia, сервісів для комп’ютерного моделювання, доповненої реальності.

Практичні аспекти застосування STEM-освіти на уроках інформатики та інформаційних технологій в ЗП(ПТ)О висвітила Оксана Мальована, викладачка ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг».

Небайдужість педагогів  до STEM-освіти засвідчила необхідність більш ґрунтовного та системного застосування зазначених технологій та формування в майбутніх кваліфікованих робітників необхідних ключових, загальнопрофесійних  та професійних компетентностей задля оволодіння обраною професією та формування ефективної траєкторії професійного успіху.

Переглядів: 23 | Додав: nmc_pto | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
. . . . . . . . . . . . .
Новини МОН України

Хмельницький 
Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz