Засновник: НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області                      П`ятниця, 18.09.2020, 13:37                                       
                                                                                                                                 Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
"Профтехосвіта Хмельниччини"
Головна Мій профільВихід
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
QR код сайту
Головна » 2014 » Вересень » 23 » Проект Twinning: нові перспективи забезпечення якості профтехосвіти Хмельниччини
16:38
Проект Twinning: нові перспективи забезпечення якості профтехосвіти Хмельниччини

       У рамках реалізації третього Компоненту Проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо впровадження освіти впродовж життя» 18-19 вересня 2014 року на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» відбувся навчальний семінар на тему «Забезпечення якості у системі професійної освіти і навчання та роль Національної рамки кваліфікацій. Перспективи та можливості для України».

      У цьому міжнародному проекті партнерами Міністерства освіти і науки України є Університетський коледж Метрополітен (Данія), Технічний коледж міста Оргус (Данія) та Федеральний інститут професійно-технічної освіти та підготовки (Німеччина).

      Навчальний семінар для профтехосвітян Хмельниччини проводили постійний радник проекту Анні Іда Вест та тренер проекту, доцент Датського національного центру професійної освіти і навчання Йорген Т. Остергаард.

      У роботі семінару взяли участь роботодавці, представник Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області, працівники управління  професійної освіти та ресурсного забезпечення  Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, Хмельницького обласного центру зайнятості, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівники та педагоги ПТНЗ області.

    Семінар відкрила директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Шевчук Людмила Іванівна, яка зазначила, що одним із шляхів вирішення завдань, які сьогодні стоять перед професійно-технічною освітою  в умовах інтеграції України до європейського освітнього простору, є врахування і впровадження прогресивних ідей зарубіжного досвіду. Саме такі можливості розкриває перед системою професійної освіти України в цілому та Хмельницької області зокрема проект Twinning.

     Постійний радник проекту Анні Іда Вест відмітила, що головною метою проекту є сприяння реформуванню системи освіти відповідно до європейської політики навчання впродовж життя, а сам проект безпосередньо спрямований на зміцнення потенціалу Міністерства освіти і науки України в ефективному застосуванні Національної рамки кваліфікацій та розвитку елементів забезпечення якості з метою гарантування найвищої якості у галузі професійно-технічної освіти та навчання відповідно до європейських стандартів.

      Йорген Т. Остергаард, тренер проекту, у першій частині  ознайомив учасників семінару із концептуальною структурою і базовим вокабуляром якості та європейськими принципами і практиками забезпечення якості професійної освіти і навчання, презентував систему професійної освіти і навчання Данії, системами учнівства. Учасники семінару активно долучилися до обговорення завдань та показників якості, порівняння систем професійної освіти Данії та України.

      Також колеги з Данії ознайомилися з навчально-матеріальною базою ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», творчими роботами учнів, переглянули колекції одягу, створені вихованцями закладу.

      На другий день роботи семінару була практична частина, під час якої в супроводі тренера учасники  опрацювали в малих групах та презентували питання децентралізації професійно-технічної освіти в Україні, залучення зацікавлених сторін у розвиток професійної освіти, ролі керівництва ПТНЗ у процесах  забезпечення якості, використання показників забезпечення якості, а також застосування самооцінювання та зовнішнього оцінювання.

    Крім того, Йорген Т. Остергаард ознайомив присутніх із Європейською рамкою кваліфікацій, яка є основою для співпраці між країнами і системами освіти, було обговорено перспективи й проблеми впровадження Національної рамки кваліфікації України, приведення її до європейського стандарту.   Йорген Т. Остергаард відмітив, що проекти  Twinning мають на меті допомогти Україні наблизитися до Європейської рамки кваліфікацій.

     Також учасники мали змогу переглянути відео, які демонструють організацію навчального процесу у закладах професійної освіти Данії, та ознайомилися із щоденником проходження виробничого навчання  і Інструкцією з укладання датського договору про навчання.

       Після підбиття підсумків роботи учасникам були вручені сертифікати.

    Радник і тренер проекту відмітили високий рівень проінформованості учасників семінару, їх готовність до навчання, високу  активність  і жвавість в обговоренні та взаємонавчанні, а також висловили подяку за високий рівень організації семінару Науково-методичному центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та  ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»

   Учасники семінару, в свою чергу, подякували міжнародним експертам за високий рівень проведення навчання, за змістовність наданих презентаційних та роздаткових матеріалів та висловили сподівання, що запропоновані механізми і критерії сприятимуть підвищенню якості професійно-технічної освіти України.

    Участь профтехосвіти Хмельниччини у таких проектах є вагомим кроком до перспектив подальшого розвитку освітньої галузі, інтеграції її в міжнародний освітній простір.

Переглядів: 1062 | Додав: nmc_pto | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Календар
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
. . . . . . . . . . . . .
Новини МОН України

Хмельницький 
Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz